הסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר – ועדשות שיורות לייזר

אחרי שתעברו הסרת משקפיים בלייזר תוכלו להיפרד מעדשות המגע. בינתיים – הכירו עדשות מגע עתידניות, שיכולות לירות לייזר. לא מדובר במדע בדיוני

הסרת משקפיים בלייזר

עדשות מגע מסייעות לנו אמנם לראות, אבל כל מי שמשתמש בהן בקביעות יודע – שמדובר בהמצאה לא מאוד נוחה, ושיש בה גם סיכון, שכן השימוש בעדשות יכול לגרום לשלל בעיות. מסיבה זו, יותר ויותר אנשים שמשתמשים בעדשות מגע, בוחרים לעבור הסרת משקפיים בלייזר.

עם זאת – עדשות מגע יכולות להיות לא רק נטל, אלא גם להוות כלי טכנולוגי מתקדם. ברחבי העולם יש חברות שמפתחות סוג של עדשות חכמות, שיכולות לקבל ולשדר מידע. בנוסף – באחרונה פורסם כי מדענים עיצבו עדשות מגע אולטרה דקות, שיכולות לירות לייזרים מהעיניים. כן, ממש כמו סופרמן.

העדשות מכילות ממברנות דביקות בעובי 200 ננומטר שמסוגלות לשגר קרני לייזר למסך שנמצא במרחק של 50 ס”מ. קבוצת המדענים מאוניברסיטת סנט אנדרוס טוענת כי העדשות שהם יצרו עשויות להועיל במאמצים לחשיפת שטרות מזויפים או לשמש כתגי אבטחה לבישים.

להרגיש כמו סופרמן

המדענים טוענים כי ממברנות הלייזר הללו בטוחות לשימוש על עין אנושית ויש להן “גמישות מכנית יוצאת דופן”. מאלט גאתר, מרצה לפיזיקה ואסטרונומיה באוניברסיטה, אמר כי “העבודה שלנו מהווה ציון דרך חדש בפיתוח הלייזר, ובמיוחד באופן שבו ניתן להשתמש בו בסביבות רכות וסמיכות, כחיישנים לבישים או כאמצעי לאימות בשטרות”.

את ההדגמות של עדשות המגע החדשות ביצעו החוקרים באמצעות עיניים של פרה. הם הדגימו כיצד העדשה פולטת קרן לייזר ירוקה כשהיא מוארת על ידי אור כחול מהבהב. החוקרים הצליחו גם להדביק את הממברנות האלקטרוניות הדקיקות על גבי שטרות, ומצאו שהן עדיין מתפקדות גם לאחר מספר חודשים.

בינתיים, עד שהעדשות הביונית האלה, או עדשות משוכללות אחרות מסוגן, ייכנסו לשימוש – אם אתם עושים שימוש בעדשות מגע רגילות ושוקלים להיפטר מהן, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונשמח לתאם לכם בדיקה ללא עלות וללא התחייבות, באחד מהסניפים שלנו ברחבי ישראל. הבדיקה נועדה לוודא אם אתם מתאימים להליך של הסרת משקפיים בלייזר, שיאפשר לכם להיפטר מהצורך בשימוש בעדשות מגע (וגם משקפיים כמובן).