ניתוח לייזר בעיניים

ניתוח לייזר בעיניים – 9 דברים שצריך לדעת

כל מי שמרכיב משקפיים או עדשות, היה מעדיף להיפרד מהם. אם אתם שוקלים ניתוח לייזר בעיניים, הנה 9 דברים שאתם צריכים לדעת על ההליך.

ניתוח לייזר בעיניים

לא בטוח שאתם יכולים לעבור ניתוח לייזר בעיניים

ניתוח הסרת משקפיים לא מתאים לכל אחד. למעשה, כ-30% מהממושקפים אינם מתאימים. אנחנו ב"אמריקן לייזר" מציעים לכל מי שמעוניין, לעבור בחינם בדיקת התאמה יסודית כדי לגלות האם אתם יכולים לעבור ניתוח לייזר בעיניים. בנוסף, הסרת משקפים בלייזר, מאיזה גיל אפשר? אם טרם מלאו לכם 18 – תצטרכו לחכות עוד קצת, שכן זה הגיל המינימלי לניתוח עיניים בלייזר.

 תיקון הראייה אינו בהכרח לתמיד

העיניים ממשיכות להשתנות כפי שהיו משתנות גם בלי הניתוח, מה שאומר שייתכן שעם הזמן המספר יגדל שוב. אם בשנה האחרונה המספר שלכם גדל – אין טעם לעבור ניתוח לייזר בעיניים ועדיף לחכות לתקופה בה המספר יציב ולא משתנה. אם מתישהו לאחר שעברתם ניתוח עיניים בלייזר המספר יעלה שוב – תצטרכו ניתוח מתקן. לכן, אנחנו באמריקן לייזר, מציעים עוד ניתוח לייזר בעיניים לתיקון הראייה בהמשך ללא תשלום נוסף, במידת הצורך. בנוסף: ככל שהגיל מתקדם – סביר להניח שהמנותח יזדקק למשקפי קריאה כדי לראות דברים מקרוב.

 הצילינדר לא מפריע

גם אם יש לכם צילינדר (ליקוי בעין בשל התקמרות בלתי שווה של הקרנית או העדשה) אין זה אומר שאינכם יכולים לעבור ניתוח הסרת משקפיים. הניתוח מתאים למי שסובל מקוצר ראייה, רוחק ראייה וצילינדר.

ניתוח עיניים בלייזר

 מספר גבוה יכול להוות בעיה

במספרים גבוהים במיוחד, מ-9 ומעלה – הגורמים הרלוונטיים השונים בעין (היחס בין המספר לבין עובי הקרנית וגודל האישון) – מקשים להגיע לתוצאות טובות. במצב כזה סביר להניח שלא תוכלו לעבור ניתוח לייזר בעיניים.

 ניתוח אחד, שתי שיטות

שתי השיטות העיקריות בהן משתמשים כיום לניתוח לייזר בעיניים הן לאסיק ו-PRK. בלאסיק חותכים ומלטשים את הקרנית בצורה ידנית. ב-PRK מלטשים את הקרנית בלבד. השיטה הבולטת מהשתיים היא לאסיק, בה משתמשים בכ-60% מהניתוחים. ההחלמה ממנה מהירה וכבר למחרת ניתן לתפקד כרגיל. עם זאת, אחד היתרונות של שיטת PRK הוא הגנה טובה יותר על העין במקרה של פגיעה, מה שהופך אותה למתאימה יותר לעוסקים בספורט.

 הסובלים מעיניים יבשות יצטרכו טיפול מקדים

מכיוון שמי שסובל מעיניים יבשות יסבול מכך עוד יותר לאחר ניתוח לייזר בעיניים – יש לציין את העובדה בפני הרופא, שפעמים רבות יבחר לבצע טיפול מקדים לניתוח, שיפתור את הבעיה.

 ניתוח לייזר בעיניים נחשב לאסתטי ולא לרפואי

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר מוכר על ידי כל חברות הביטוח כניתוח אסתטי. מסיבה זו הוא לא מכוסה על ידיהן או על ידי קופות החולים. עם זאת, קופות חולים שונות מציעות סבסוד לניתוח כהטבה לחבריהן ובמסגרת שיתוף פעולה עם מכון כזה או אחר. רק מצב של "אנאיזומטרופיה" (הפרש של שלושה מספרים לפחות בין עין לעין) ישנה את הגדרת הניתוח לרפואי, על כל המשתמע מכך. חברי "מכבי שלי" יכולים ליהנות מהנחות מיוחדות על ניתוח לייזר בעיניים ב"אמריקן לייזר".

אין לחפוף שיער כיומיים לאחר ניתוח עיניים בלייזר?

מכיוון שיש להימנע ממגע של סבון בעיניים, ניתן להרטיב את השיער אבל לא לחפוף אותו עם שמפו.

ניתוח לייזר בעיניים לא מתקן פזילה – וכמובן שגם לא גורם אותה

נושא הפזילה אינו קשור לקוצר ראייה ולכן הניתוח לא ישנה אותו לכאן או לכאן.

אם אתם מעוניינים לעבור ניתוח לייזר בעיניים ולהיפרד מהמשקפיים ומעדשות המגע, צרו עמנו קשר ונשמח להזמינכם לבדיקת התאמה ללא תשלום!