טיפול בפיגמנטציה

פיגמנטציה – להסיר את הכתמים

אם עורכם כבר לא חלק כפי שהיה בעבר ומכוסה בכתמים, גם אתם סובלים מפיגמנטציה. החדשות הטובות הן שיש לכך טיפול פשוט ויעיל. איך נפרדים מהכתמים? התשובה – בכתבה.

טיפולים אסתטיים

קיץ עכשיו, וכולנו משתזפים בשמש אפילו אם אנחנו לא על שפת הים. בימים כאלו, בהם הטמפרטורה בחוץ עולה בקלות על 30 מעלות – מספיק ללכת ברחוב כדי שהשמש הים-תיכונית תעשה בנו שמות.

אלו כבר לא חדשות עדכניות במיוחד שלשמש יש צדדים שליליים עבורנו. מעבר לסכנת סרטן העור שהיא מביאה עמה, השמש גם מאיצה את הזדקנות העור שלנו. בנוסף לכך, היא גם עלולה לגרום לתופעת פיגמנטציה. מהי בעצם פיגמנטציה? הכוונה היא לכתמי שמש, הנפוצים במיוחד בגיל מבוגר – ולכן מכונים גם "כתמי גיל".

פיגמנטציה – הטיפול

ההתפתחויות בתחום הרפואה הקוסמטית מספק מספר טיפולים יעילים לבעיית פיגמנטציה:

  1. DPC: משמעות ראשי התיבות היא Dynamic Pulse Control. זוהי שיטה המבוססת על אנרגיית אור המחממת באופן סלקטיבי רק את פיגמנט המלנין בעור, שגורם לכתמי הפיגמנטציה, מבלי לפגוע ברקמות שסביבו. החימום, בסופו של דבר, גורם להבהרה משמעותית ואף להיעלמות של פיגמנטציה. המכשור החדשני "אמריקן לייזר" מאפשר לשלוט בעוצמת הטיפול ובמשכו ולהתאימה לצרכים האישיים של כל מטופל, ולכל כתם.  הטיפול דורש בממוצע כשישה סבבים, כל אחד מהם קצר מאד ונמשך כ-20 דקות. בין סבב לסבב מתבצעת הפסקה של כארבעה שבועות. הטיפול מתאים לאזורי הפנים, המחשוף, הצוואר והידיים.
  1. פילינג באמצעות לייזר: טכניקה יעילה נוספת לטיפול בכתמי פיגמנטציה היא פילינג באמצעות קרני לייזר. בעזרת טכנולוגיה משוכללת, נחשף העור לקרני לייזר שעוצמתן מותאמת לסוג עורו של המטופל ולצרכיו. הקרניים מגיעות גם לשכבות עמוקות של העור. כתוצאה מהטיפול מתבצעת הסרה של תאי עור מתים ועייפים, ונחשפת שכבת עור רעננה ונקייה מכתמי פיגמנטציה. השימוש בלייזר ובמכשור המשוכלל שברשת "אמריקן לייזר", מאפשר להתאים את הטיפול ואת העוצמה הרצויה לסוג העור ולצרכי המטופל, ולשלוט בעומק הפילינג, בניגוד לפילינג על בסיס כימי.

פיגמנטציה – תחזוקה

לא תמיד הפיגמנטים שגרמו לתופעת פיגמנטציה נעלמים לחלוטין, אך על פי רוב הם דוהים לרמה בה לא ניתן יותר להבחין בהם. בתום הטיפולים משתמשים המטופלים בתכשירים משלימים המסייעים לשיפור התוצאה. לאחר התהליך הטיפולי מומלץ להיזהר מגירוד או קילוף של תאי העור המתים. עצה נוספת, שנכונה לכולם – היא להימנע מחשיפה ממושכת לשמש, וכך לצמצם הופעה נוספת של כתמי פיגמנטציה חדשים.

אם אתם סובלים מתופעת פיגמנטציה ומעוניינים ליהנות שוב ממראה עור חלק, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונשמח להזמינכם לפגישת יעוץ ללא תשלום