מה אסור לעשות אחרי הסרת שיער בלייזר?

אמריקן לייזר / הסרת שיער בלייזר / מה אסור לעשות אחרי הסרת שיער בלייזר?

כמו כל פעולה הקשורה בגוף, גם לאחר טיפול הסרת שיער בלייזר יש הנחיות שכדאי להקפיד עליהן. אז מה אסור לעשות אחרי הסרת שיער בלייזר? הנה כמה הנחיות שיעזרו להכל לעבור חלק

עומדים לעבור הסרת שיער בלייזר? מתכוננים לטיפול ורוצים לדעת מה יקרה לכם אחריו? הנה כמה דברים שחשוב לדעת על התקופה שלאחר טיפול הסרת שיער בלייזר:

  1. לא להשתזף – מאחר שהעור יכול להיות רגיש לאחר הטיפול יש להימנע במידת האפשר מחשיפה לשמש למשך מספר שבועות לאחר הטיפול, וזאת על מנת למנוע היווצרות כתמי פיגמנטציה. במקרים שהחשיפה היא בלתי נמנעת יש להקפיד להימרח בקרם בעל מקדם הגנה 50.
  2. מנוחה קלה – במשך יממה לאחר הטיפול מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת כי הזעה עלולה להחמיר תופעות כמו עקצוץ או גירוד. מאותה סיבה מומלץ להימנע גם מסאונה, מג’קוזי ומבריכות שחייה וים.
  3. לא למרוט – למרות הפיתוי לשמור על עור חלק יש להימנע מהסרת השיער במריטה בין הטיפולים. מעבר לנזק שעלול להיגרם לעור במגע עם השעווה, מריטה תעכב את הטיפול הבא מפני שעל מנת לבצע טיפול השערות חייבות לצמוח.
  4. לא לגלח – כחודש לאחר הטיפול יש להימנע גם מגילוח כדי שהשיער יוכל להשלים את תהליך הנשירה בעקבות הליך הסרת השיער שעברתם.
  5. ביגוד נוח – לאחר כל טיפול רצוי ללבוש בגדי כותנה רפויים ונושמים כדי לאפשר לאזור הטיפול לשהות במגע עם האוויר, ומומלץ לוותר על בגדים צמודים או אטומים.
  6. זהירות מכתומים – זה אולי נשמע מוזר, אבל כדאי להימנע מצריכה מוגזמת של פירות וירקות עשירים בבטא קרוטן כמו גזר, בטטה ואחרים. הסיבה פשוטה – הבטא קרוטן שבהם הופך את העור לכתום, דבר שמקשה על קרן הלייזר להגיע אל שורש השיער ולצרוב אותו בטיפול הבא שצפוי לכם.
  7. לשים לב לרגישויות – לאחר טיפול בלייזר להסרת שיער עלולות לעתים להופיע תופעות לוואי שונות כגון: אדמומיות זמנית על העור, נפיחות קלה או גרד. התופעות חולפות על פי רוב לאחר מספר שעות ולעתים לאחר מספר ימים. אין צורך להילחץ, ניתן להקל על התחושות באמצעות תכשירים מתאימים להרגעה הניתנים לכם באמריקן לייזר.

 

מעוניינים בטיפול הסרת שיער בלייזר? יש לכם שאלות בנוגע להליך? כתבו לנו את פרטיכם מטה ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם האפשרי.
Back to Top