טיפול באקנה פעיל

אמריקן לייזר / טיפול פנים וגוף / טיפול באקנה פעיל

טיפול באקנה פעיל באמצעות טכנולגיה מבוססת אור

אקנה הינה בעיה מוכרת בקרב בני נוער וצעירים ולעיתים גם בקרב אנשים מבוגרים יותר. אקנה נגרם בעקבות הפרשה מוגזמת מבלוטות החלב בעור החוסמת את נקבוביות העור וגורמת להופעת לזיות (בליטות) על גבי העור. ההפרשה המוגזמת נובעת מעליה בהורמון המין הזכרי (אנדרוגן) בבנים ובבנות בד”כ בגיל ההתבגרות. ההפרשה המוגזמת מבלוטות החלב חוסמת כאמור, את זקיק השערה . החסימה של הזקיק גורמת לשגשוג החיידק Propionibacterium acnes (P.acnes)   בחלל זקיק השיער החסום ולכן להופעת תהליך דלקתי – זיהומי בעור.הגורמים לאקנה הינם: התבגרות מינית  –  חוסר איזון הורמונלי, מתח נפשי, וסת, הגיינה של העור, לחות, זיהום אויר, תזונה, תורשה ועישון.

טיפול באקנה

מה הוא אופן הטיפול באקנה?

אנו מחלקים את האקנה לשני סוגים שונים ובהתאם לכך מציעים טיפול מתאים:

1. פוסט אקנה –
השלב בו האקנה כבר איננה דלקתית אך עדיין נראית ומורגשת. בשלב זה מתבצע טיפול בעזרת אנרגיית אור ב IPL שהינו הטיפול החדשני והמודרני ביותר לאקנה בכל שלביו ובצלקות. בעקבות הטיפול נוצר חימום של העור אשר תורם  להאצת תהליך ריפוי העור והעלמת צלקות האקנה. התהליך הינו סלקטיבי ופוגע בחיידק בלבד ללא פגיעה בתאים מסביבו.
הטיפולים מתבצעים אחת לשלושה – שבעה ימים למשך 8 – 12 טיפולים.

2. אקנה דלקתי – מחייב טיפול תרופתי בכדי להעבירה למצב של פוסט אקנה ולאחר מכם מבוצעים טיפולים באנרגיית עור אחת לכמה ימים. הטיפולים מתבצעים אחת לשלושה – שבעה ימים למשך 8 טיפולים.

יתרונות הטיפול דרך לייזר

הטיפול באמצעות טכנולוגיה מבוססת אור (IPL /לייזר) נחשב לטיפול בטוח (יותר מטיפול אנטיביוטי / רטינואידי ממושך) ובעל תופעות לוואי מופחתות משמעותית. הטיפול מפחית את התהליך הדלקתי באקנה בשיעור הצלחה של 70% – 60%.
בטיפול המבוסס על אור יש גם פגיעה בחיידק P.acnes אשר מייצר פורפירין כחלק מהמטבוליזם שלו, מאחר ופורפירין בולע אור ומשחרר רדיקאל חופשי ההורג את החיידק. התהליך הינו סלקטיבי ופוגע בחיידק בלבד ללא פגיעה בתאים מסביבו זו הסיבה שחשיפה לשמש בחוף הים משפרת את מצב העור בחולים הסובלים מאקנה.

הגורמים לאקנה

  • התבגרות מינית  –  חוסר איזון הורמונלי
  • מתח נפשי
  • וסת
  • הגיינה של העור
  • לחות
  • זיהום אויר
  • תזונה
  • תורשה
  • עישון

טיפול באקנה באמצעות אנרגיית אור Laser Treatment / IPL

הטיפול החדשני והמודרני ביותר לאקנה בכל שלביו ובצלקות אקנה.
המטרה בטיפול זה הינה קואגולציה של כלי הדם שמזינים את הזקיק החסום

הטיפול בטכנולוגיה מבוססת אור (לייזר / IPL) מפחית את התהליך הדלקתי באקנה בשיעור הצלחה של 70% – 60%. בנוסף, בעקבות הטיפול נוצר חימום של העור אשר תורם  להאצת תהליך ריפוי העור והעלמות  צלקות האקנה.
בטיפול המבוסס על אור יש גם פגיעה בחיידק P.acnes אשר מייצר פורפירין כחלק מהמטבוליזם שלו, מאחר ופורפירין בולע אור ומשחרר רדיקאל חופשי ההורג את החיידק. התהליך הינו סלקטיבי ופוגע בחיידק בלבד ללא פגיעה בתאים מסביבו זו הסיבה שחשיפה לשמש בחוף הים משפרת את מצב העור בחולים הסובלים מאקנה
הטיפול באמצעות טכנולוגיה מבוססת אור (IPL /לייזר) נחשב לטיפול בטוח (יותר מטיפול
אנטיביוטי / רטינואידי ממושך).

1-212x300 

Back to Top