לפני שעוברים ניתוח לייזר בעיניים…

7 עובדות על משקפיים – לפני שעוברים ניתוח לייזר בעיניים

שוקלים לעבור ניתוח לייזר בעיניים? רגע לפני שאתם מקבלים את ההחלטה – אתם מוזמנים לגלות כמה עובדות מפתיעות על משקפיים!

הסרת משקפיים בלייזר

רואים היסטוריה

המשקפיים הראשונים לעזר ראייה או לתיקונה הומצאו בפירנצה שבאיטליה ב-1280. לא ברור אם המציא אותן הנזיר אלסנדרו דלה ספינה או חברו, הפיזיקאי סלבינו דלי ארמטי שגילה שניתן להגדיל את הופעת האובייקטים על ידי הסתכלות מבעד לשתי חתיכות של זכוכית קמורה. אין לנו ספק ששניהם היו שמחים מאד לשמוע על ניתוח לייזר בעיניים…

למי קראתם קעורה?

המשקפיים הראשונים כללו עדשה קמורה, שתפקידה לתקן רוחק ראייה הנובע מהזדקנות. ממציא העדשה הדו-קעורה המתקנת קוצר ראייה הוא ניקולס מקוסה. את המשקפיים הדו-מוקדיים המציא המדען האמריקאי בנג'מין פרנקלין ב-1784. הוא סבל מקוצר ראייה ומרוחק ראייה גם יחד, מה שהביא אותו לחיפוש פתרון למצב. יש לנו תחושה שגם הוא היה שמח לעבור ניתוח לייזר בעיניים.

נכנסים למסגרת

מסגרת המשקפיים המודרנית, הכוללת ידיות הנמשכות מעל ומעבר לאוזניים, פותחה בשנת 1727 על ידי האופטיקאי הבריטי אדוארד סקרלט. לסגנון הזה לקח זמן להפוך לאופנתי, ורק בתחילת המאה ה-19 הוא הפך לסטנדרט ותפס את מקומם של משקפי אופרה ארוכי ידית וסגנונות שונים נוספים. למרות שמסגרות אופניים הפכו לאופנתיות, עדיין רבים מעדיפים לעבור ניתוח לייזר בעיניים.

למה להיות שלילי?

אנשים הזקוקים למשקפיים בעלי מספר שלילי הם אלו המכונים "קצרי ראיה". אנשים הזקוקים למשקפיים לראיה מקרוב צריכים משקפיים עם עדשות במספר חיובי. ניתוח לייזר בעיניים, אגב, עשוי לעזור למתמודדים עם שני סוגי קוצר הראייה.

טסים על עצמם

"משקפי טייסים" הם משקפיים שעדשותיהם הן בצבע ענבר – צבע החוסם את אור היום הכחלחל שיכול לגרום לנזק לעיניים ולקושי בראיה.

רואים שקוף

העדשה הטבעית של העין שקופה וככל שגילנו עולה – היא מצהיבה או מלבינה. השקיפות הטבעית של העין דועכת – מה שעשוי לגרום להופעת קטרקט – מחלת עיניים המתבטאת בעכירות עדשת העין. כדי למנוע או לפחות לעכב את התפתחות המחלה, מומלץ להרכיב משקפי שמש עם הגנת UV ולהסתובב איתם בשעות היום.

גם לילדים

מספר הילדים הזקוקים למשקפי ראיה נמצא כיום בעליה. אחת הטענות היא שהסיבה לכך היא השימוש העולה במכשירים אלקטרוניים דוגמת סמארטפונים וטאבלטים כבר בגיל צעיר.

ואחרי כל זה, אם אתם רוצים להיפטר מהמשקפיים שלכם – ולעבור ניתוח לייזר בעיניים, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונשמח לקבוע עבורכם בדיקת התאמה ללא עלות באחד הסניפים שלנו ברחבי הארץ.