מילוי והעלמת קמטים

אמריקן לייזר / טיפול פנים וגוף / מילוי והעלמת קמטים

  מיצוק והצערת עור הפנים על ידי מילוי והעלמת קמטים

אנו באמריקן לייזר עושים שימוש במספר כלים לטשטוש והעלמת קמטים המשולבים יחד עם חבילות למיצוק והצערת עור הפנים התורמות לשימור התוצאות וחיזוקן.  קיימים 2 סוגים קמטים עיקריים: .קמטי הבעה וקמטי גיל. בכל סוג קמט דרך טיפול שונה

העלמת קמטי הבעה (Dynamic wrinkles)

קמטים הנובעים מפעילות שרירי ההבעה הממוקמים מתחת לעור הפנים וצמודים ישירות לעור המתוח מעליהם. תפקיד שרירי ההבעה להפיק הבעות שונות בהתאם לרגשות או לסיטואציה, כגון: חיוך, דאגה, עצב, כאב, ריכוז וכו’. לשפת הפנים מייחסים חשיבות רבה בתקשורת הבין אישית.
קמטי ההבעה נוצרים בעקבות הפעלה ממושכת של שרירי ההבעה. פעולות התכווצות והרפיה חוזרות גורמות להופעת שקעים או חריצים המעמיקים ככל שעוצמת הרגש מתגברת.
תחילת הופעת הקמטים בשנות העשרים לחיים והם הופכים לקבועים בשנות השלושים לחיים. חריצי ההבעה האופייניים לאדם הופכים לקבועים, מתעצבים על פי האישיות והופכים ל”מפת קמטים” האופיינית לאדם מסוים.
קמטי / חריצי הבעה מכונים קמטים פעילים והם נפוצים בחלקי הפנים שמעל האף:

  • קמטים לרוחב המצח – קמטי תמיהה / חשיבה
  • קמטים בין הגבות – קמטי זעף
  • קמטים בצידי העניים – קמטי צחוק / קמטי מניפה
  • קמטים מסביב לפה

בקמטים אלו מטפלים באמריקן לייזר באמצעות הזרקות בוטוקס הגורם לחסימת ההולכה העצבית אל השריר שלתוכו הוזרק וכך נוצר שיתוק זמני של השריר.

העלמת קמטי גיל

לקראת שנות הארבעים, בעיקר עקב אובדן אלסטיות העור והתפתחות רפיון העור, מופיעים גם קמטי גיל אשר יחד עם חריצי ההבעה יוצרים מראה פנים מבוגר יותר. קמטים אלו מופיעים מוקדם יותר בעקבות חשיפה לשמש. סוג נוסף של קמטי גיל – קמטים יציבים – מצויים בעיקר בצידי באף או באזור הסנטר עקב “נפילת” עור הפנים.
בקמטי גיל מטפלים באמריקן לייזר בחומצות ההיאלורוניות ובטכנולוגיות לא פולשניות כגון RF ו- IR.
חומצות היאלורוניות הפכו פופולאריות מאוד בשנים האחרונות. בקבוצה זו ניתן למצוא את הרסטילן, ג’ובידרם, סרג’ידרם ועוד. רוב המוצרים מקבוצה זו מופיעים במספר דרגות סמיכות. המוצרים הסמיכים יותר נועדו לטיפול בקמטים עמוקים יותר ובקפלים והם מוזרקים לשכבות העמוקות יותר של העור. המוצרים הפחות סמיכים מוזרקים שטחית יותר ולקמטים פחות עמוקים. התוצאות נראות לעין תוך מספר ימים, העור נראה חלק ומתוח, ללא קמטי ההבעה המסגירים את גילנו. בנוסף, חשוב לציין, שהזרקת חומצה היאלורונית משפרת גם את מרקם העור עצמו, עקב היותה חומר מלחח.

מדוע חשובה ההבחנה לטיפול בקמטים?

כפי שניתן לראות ישנם קמטים דינאמיים, הנוצרים עקב התכווצות של שרירי הבעה: כעס, חיוך וכו’ וישנם קמטים סטטיים (קבועים), שנגרמים עקב אובדן קולגן ואלסטין מרקמת העור (הזדקנות, נזקי שמש, עישון וכו’).
חשוב לציין כי בוטוקס לא יכול להעלים קמטים או שקעים שנוצרו ללא קשר להתכווצות השרירים (אלא נוצרו עקב הזדקנות הטבעית של העור ו/או השפעה של גורמים חיצוניים, כמו עישון ושמש), ולכן לרוב נדרש טיפול משולב הכולל בוטוקס, הזרקת חומרי מילוי קמטים וטיפולים למיצוק והצערת עור הפנים. טיפול משולב מאפשר העלמת קמטים ושקעים במקומות שונים בפנים, כגון: שקעים בצידי האף או הפה, חללים של עצמות הלחיים, שפתיים דקות, שקעים מתחת לעיניים, עור רפוי ועוד. תוך מספר טיפולים קצרים, ניתן לחזור בזמן מספר שנים במראה הפנים, ולהיראות פחות עייפים.

פיסול פנים ללא ניתוח

תופעות לוואי של חומרי המילוי

כידוע, כל פעולה רפואית כרוכה בסיכונים ובתופעות לוואי, אולם בטיפולי הזרקת בוטוקס וחומרי מילוי קמטים, תופעות הלוואי נדירות מאוד. עלולה להיות אדמומיות קלה או תפיחות קלה של האזור המוזרק במשך 4-3 ימים אצל חלק קטן מהמטופלים. חומרי המילוי והבוטוקס נמצאו בטוחים מאוד על סמך בדיקות במחקרים רבים. חשוב לזכור כי, כיום, רק רופאים ורופאי שיניים שעברו הסמכה יכולים לבצע את הטיפולים. הטיפול נמשך בממוצע בין רבע שעה (הזרקת בוטוקס) עד שעה כאשר מדובר בטיפול משולב עם חומרי מילוי.

Back to Top