פיסול אף

פיסול אף ללא ניתוח במקום ניתוח פלסטי

פחות אמריקנים עוברים ניתוח פלסטי לתיקון מראה האף. האם הדבר נובע משינוי מודל היופי, או מהליכים חדשניים כגון פיסול אף ללא ניתוח? התשובות – בכתבה

פיסול אף ללא ניתוח

מספר האמריקנים שעברו ניתוח באף ירד ב 43% מאז 2000 מדוע? יתכן שהליכים לא פולשניים כמו פיסול אף ללא ניתוח, תפסו את מקומם של הניתוחים הפלסטיים הוותיקים.

אבל קודם, לנתונים: ממעקב אחר מספר הניתוחים הפלסטיים שנערכו בשנה שעברה בארה”ב עולה כי כ-1.8 מיליון ניתוחים וכמעט 16 מיליון הליכים לא פולשניים, כמו בוטוקס, התבצעו בארה”ב בשנת 2017. בחישוב זריז מדובר באחד מכל 20 אמריקאים שעבר טיפולי יופי כאלה או אחרים.

לתעשייה שמגלגלת 8 מיליארד דולר יש גם תעשיית משנה – מגזיני יופי המוקדשים לה, תכניות ריאליטי וסדרות דרמה (כמו “ניפ/טאק”) סוקרות אותה ומלוות אותה במלוא תהילתה, עולם האפליקציות מציע יישומים המאפשרים לכל משתמש לדעת איך יראה אחרי ניתוח כזה או אחר, ואפילו ספרי ילדים שמנסים להסביר ללקוחות הקטנים מדוע אמא נראית כל כך שונה היום. את הבלוגרית לאורי אסיג, מהמגזין הכלכלי “מרקט ווטש”, שגם כתבה ספר על ניתוחים פלסטיים, כל זה לא מפתיע.

אבל לאחרונה היא נתקלה בנתונים שגרמו לה לעצור לרגע: האמריקאים אמנם אוהבים את המנתח הפלסטי שלהם, אבל כבר לא כל כך אובססיביים לניתוח אף דווקא. למעשה, מספר ניתוחי האף ירד ב -43% מאז שנת 2000.

פחות ניתוחי אף, יותר טיפולי פיסול אף ללא ניתוח

לפני כעשור, כמעט 400 אלף אמריקנים הקטינו את האף שלהם או הפכו אותו לדק יותר ולסימטרי יותר. עכשיו רק 225 אלף אמריקאים טורחים לעשות זאת בכל שנה. מה עשוי להסביר את הירידה הכללית בניתוחי האף?

לדבריה של אסיג, יותר נשים חיות בהשלמה עם אפים בלתי מושלמים: “קחו לדוגמא את האף שלי”, כותבת אסיג, “אף גדול, הודות להשפעה הגנטית של אבותיי היהודים. ניתוחי האף בוצעו במקור עבור אנשים כמוני – מהגרים לא ממש ‘לבנים’, כי הם לא נראו כמו צפון אירופאים. מנתחים בעת ההיא הבינו שהם יכולים להרוויח כסף מהיר על ידי הענקת מראה אמריקאי (כלומר צפון אירופאי) למהגרים אתניים”. יתכן שכיום, כאשר כולנו אוהבים מראה קוסמופוליטי ומגוון יותר, הצורך בשינויים מסוג זה פוחת.

ניתוחים פלסטיים – קצת היסטוריה

עד לסוף המאה ה-19 תעשיית הניתוחים הקוסמטיים פרחה. לדברי ההיסטוריון סנדר גילמן, ניתוח קוסמטי נועד לראשונה לסייע לגברים איריים ויהודים, שלא היו מרוצים ממראה האף שלהם. גברים יהודים היו מודאגים פחות לגבי האף שלהם והרבה יותר ממראה תנוכי האוזניים שלהם. למותר לציין שבמאה ה-20 השתנו הכללים, והפוקוס פנה לנשים – במיוחד לנשים צעירות. במשך כמה מהעשורים הראשונים של המאה ה -20, רוב הנשים שמילאו את מרפאותיהם של מנתחים קוסמטיים רצו אף משופץ.

תעשיית היופי של היום שווה 445 מיליארד דולר. אז מדוע ניתוחים פלסטיים לשינוי מראה האף פופולאריים פחות? יתכן שהדבר קשור בשינוי מודל היופי ובהרחבתו, ויתכן שהדבר נובע מטכניקות חדישות ולא פולשניות לצורך שינוי מראה האף ללא ניתוח.

פיסול אף ללא ניתוח

חומרים טבעיים כגון חומצה היאלורונית מאפשרים כיום לעבור פיסול אף ללא ניתוח ולשנות את מראה האף ללא כירורגיה. אין צורך לעבור תחת סכין המנתחים ולחוות תהליך בלתי הפיך וכאוב כדי לשנות את מראה האף. ניתן, בעזרת כמה זריקות קצרות של חומר טבעי, לטשטש גבנון, להעניק לאף מראה פרופורציונלי ומחמיא יותר.

למידע נוסף ולפגישת יעוץ ללא תשלום בנושא פיסול אף ללא ניתוח, טיפולי יופי, הסרת משקפיים והסרת שיער בלייזר באמריקן לייזר, התקשרו אלינו לטלפון: 1700707060  או כתבו לנו את פרטיכם וניצור עמכם קשר.