טיפולי פנים

פחות אלכוהול – פחות טיפולי פנים?

מחקר הולנדי קובע כי תזונה המבוססת על פירות, ירקות והימנעות מאלכוהול, מקושרת לפחות קמטים אצל נשים. האם אכילת ירקות מחליפה טיפול פנים?

טיפולי פנים וגוף

נשים שאוכלות שפע של פירות וירקות צפויות לפתח פחות קמטים בפנים מאלו שלא, על פי החוקרים בבית החולים להוראה של ארסמוס ברוטרדם הולנד. החוקרת, סלמה מאקיץ’, בדקה 2,753 אנשים מעל גיל 50 כדי להעריך את ההשפעה של תזונה בריאה על מצב העור. מאקיץ’ בדקה את הקשר בין הרגלי אכילה לבין קמטים תוך שימוש בנתונים של 1,140 גברים ו -1,133 נשים, במחקר ארוך טווח.

המשתתפים השלימו שאלון בו התבקשו לציין כמה גרמים של ירקות, פירות, בשר, דגים, לחם, חלב, ממתקים, אלכוהול ועוד כמה מוצרים אחרים הם אכלו על פני תקופה של חודש אחד. נתונים אלה שימשו לחישוב דפוסי התזונה. בנוסף, צילומים תלת ממדיים של הפנים הוזנו לתוכנת מחשב, שחישבה את אחוז הקמטים.

הרגלי אכילה בריאים במקום טיפול פנים

לדברי מאקיץ’, למשתתפים ששמרו על הרגלי אכילה בריאים, עם הרבה מזון בריא כמו פירות, ירקות ודגים, ומעט בשר, סוכר, שומנים רוויים ואלכוהול, נוצרו פחות קמטים בעור הפנים. “עם זאת, זה היה רק ​​במקרה של נשים. לא נמצא הבדל בין גברים שאכלו בריא ובין אלו שלא,” אמרה מאקיץ’, שהדגישה כי נתוני המחקר הותאמו סטטיסטית לגורמים ידועים של הזדקנות העור, כגון עישון וחשיפה לקרינת UV.

היא גילתה גם שנשים שאכלו מה שנחשב לתזונה בריאה- ים תיכונית עם הרבה ירקות, פירות, קצת בשר, הרבה דגים, שמן זית וכוס יין מדי יום, לא פיתחו פחות קמטים. “ייתכן שהאלכוהול שולל את השפעת התזונה הבריאה על התפתחות קמטים, אך נדרש מחקר נוסף כדי לאשר את ההשערה הזו”, אמרה.

המחקר מראה כי בנוסף להימנעות מעישון והגנה על העור מפני השמש, לנשים המעוניינות להיראות רעננות יותר יש דרך נוספת לעכב את התפתחות הקמטים. “הוכח כי לדיאטה בריאה יש השפעות משמעותיות על מניעת מחלות של כגון סוכרת ומחלות לב וכלי דם,” אומרת מאקיץ’, “אז דיאטה בריאה יכולה להרוג שתי ציפורים באבן אחת”.

טיפול פנים לכל גיל

בין אם אתם שומרים על דיאטה קפדנית ובין אם אתם חובבי סוכרים ואלכוהול, באמריקן לייזר מציעה לכם מגוון סוגים של טיפול פנים שיסייעו לכם להיראות רעננים, לטשטש קמטים, כתמי פיגמנטציה ועוד. למידע נוסף על טיפול פנים שיעזור לכם להיראות טוב ולהרגיש מצוין, צרו עמנו קשר בטלפון: 1700707060  או השאירו לנו את פרטיכם וניצור עמכם קשר.