הסרת משקפיים

לעבור הסרת משקפיים ולהפסיק לשפשף עיניים

מרבים לשפשף את העיניים? בואו לגלות איך זה עלול להזיק לכם ולמה עדיף לעבור הסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר

יושבים הרבה מול המחשב? צופים הרבה בטלוויזיה? שולחים ידיים מידי פעם כדי לתת לעיניים שלכם שפשוף הגון? הרגל זה עלול להיות נפוץ בעיקר בקרב מי שלא עברו הסרת משקפיים, ומאמצים את עיניהם. הנה כמה סיבות למה כדאי לכם להפסיק.

שפשוף העיניים אולי מרגיש כמו פעולה לא מזיקה. רובנו עושים את זה באופן קבוע, בין אם אנחנו סובלים מאלרגיה או הצטננות, או פשוט מרגישים עייפים. על פניו השפשוף מגרה את הדמעות לזרום, משמן עיניים יבשות ומסיר אבק וגורמים אחרים. שפשוף העיניים עשוי להיות גם טיפולי. לחץ על גלגל העין יכול לעורר את עצב הוואגוס שמאט את קצב הלב, להקלה על מתח.

  1. עיגולים כהים: עם זאת, אם אנחנו משפשפים את העיניים לעתים קרובות מדי או יותר מדי בחוזקה, אנחנו עלולים לגרום להן נזק. בתור התחלה, שפשוף העיניים יכול לפגוע במראה שלכם. שפשוף גורם לכלי הדם הקטנים להיקרע, וכתוצאה מכך יופיעו סביב העיניים שלכם עיגולים כהים, מהסוג שרובנו מנסים להימנע ממנו.
  2. זיהום: סיכון נוסף הוא זיהום – הידיים שלנו נושאות יותר חיידקים מכל חלק אחר בגוף. כשאנחנו משפשפים את העיניים, החיידקים האלה מועברים בקלות לעין ועלולים לגרור זיהומים כמו דלקת הלחמית. לפעמים גוף זר תקוע בעין ואז האינסטינקט הטבעי הוא לשפשף אותה כדי לנסות להסיר את האובייקט. גם זו נטייה שכדאי להיגמל ממנה, כי שפשוף האובייקט על גבי גלגל העין יכול בקלות מאוד לשרוט את הקרנית.
  3. פגיעה בראייה: אנשים עם קוצר ראייה מתקדם (סוג של קוצר ראייה שנגרם על ידי גלגל עין מוארך) עשויים לגלות כי שפשוף מחמיר את הראייה שלהם. באופן דומה, אנשים שלוקים בגלאוקומה עשויים לגלות כי שפשוף העיניים משבש את זרימת הדם לחלק האחורי של העין ומוביל לנזק עצבי, ובסופו של דבר לאובדן קבוע של ראייה.

אז איך מפסיקים? בפעם הבאה שמשהו נכנס לכם לעין, נסו לשטוף אותה עם מים מלוחים סטריליים או  עם דמעות מלאכותיות. אם זה לא עובד, אז לגשת ישר לרופא. הדרך הטובה ביותר למנוע מעצמכם נגיעה בעיניים היא להשתמש בטיפות כדי לשמור על העיניים לחות ולמנוע גירוד. דמעות מלאכותיות הן חיקוי של דמעות טבעיות. הם זמינות ללא מרשם ומועילות לכל מי שסובל מעיניים יבשות. במקרים חמורים יותר, טיפות עיניים המכילות סטרואידים משמשות למניעת שפשוף עין כרוני, במיוחד לסובלים מאלרגיה. הסרת משקפיים בלייזר עשיה גם היא לצמצם את הצורך בשפשוף עיניים.

עדשות מגע – סכנה מיוחדת

חשוב לדעת כי אנשים שמרכיבים עדשות מגע צריכים להיות זהירים במיוחד. שפשוף העיניים כאשר יש עדשה בתוכן עלול לגרום לתזוזה של העדשה ולשריטה בקרנית.

בכלל, עדשות מגע הן פוטנציאל לסיכון, ויכולות לגרום לזיהומים ונזקים לראייה בשימוש לא זהיר ונכון. אם יש לכם עדשות, שווה לכם לשקול לבדוק אם אתם מתאימים להליך של הסרת משקפיים בלייזר. כאן ברשת אמריקן לייזר תוכלו לעבוד בדיקת התאמה לפני הליך שכזה, ללא כל עלות וללא כל התחייבות – ואם תבחרו בכך, תוכלו לעבור הסרת משקפיים בלייזר אצל רופא מקצועי באמצעות ציוד טכנולוגי מתקדם בעלות משתלמת.

לפרטים נוספים על הסרת משקפיים בלייזר, צרו עמנו קשר ונזמינכם לבדיקת התאמה ללא תשלום. התקשרו אלינו: 1700707060 או כתבו לנו את פרטיכם וניצור אתכם קשר.