הסרת משקפיים ועיניים

הסרת משקפיים ועיניים – מיתוסים שחשוב לנפץ

האם אסור לקרוא בחושך וצריך חופש אחרי הסרת משקפיים בלייזר? בואו לגלות את כל האמת על מיתוסים בתחום הראייה.

הסרת משקפיים בלייזר

כמו בנושאים בריאותיים רבים, גם בכל הקשור לראייה מיתוסים רבים השתרשו בציבור, למרות שלעתים קרובות הם שגויים כליל או לא מדויקים. אז הנה כמה דעות נפוצות ששווה להכיר מקרוב את העובדות שמאחוריהן:

  1. אסור לקרוא בחושך – לא נכון. אולי לא קל לקרוא בחשיכה, אבל אין בכך סכנה לפגיעה בראייה. קריאה בחושך אמנם מעייפת את העיניים וכרוכה במאמץ רב יותר מקריאה באור מלא, אבל היא לא גורמת להידרדרות באיכות הראייה. ילדים אגב זקוקים לפחות אור בקריאה מאשר מבוגרים. עם זאת, מובן שכדאי לקרוא בתאורה מתאימה כדי למנוע מאמץ מיותר ועייפות מהעיניים.
  2. בחורף אין צורף במשקפי שמש – לא נכון. אמנם יש פחות שמש בחורף וקרני השמש פחות מסנוורות אותנו, כך שבכל הקשור לנוחות גרידא, ייתכן שאפשר לוותר על משקפי שמש בעונה הגשומה. עם זאת, בכל מה שקשור בבריאות ובקרינה, משקפי שמש נחוצים בחורף כמו גם בקיץ. הסיבה לכך היא שקרינת השמש אינה פוחתת בהכרח בחורף, כך שעל מנת להתגונן מהשפעותיה, מומלץ לעשות שימוש במשקפי שמש גם בחודשים הקרים של השנה.
  3. עדשות מגע אינן מסוכנות לבריאות לא נכון. שימוש בעדשות מגע נפוץ מאד בקרב הסובלים מבעיות ראייה, אבל בניגוד לדעה הרווחת, עדשות מגע אינן נטולות סיכונים. חשוב לדעת שהשימוש בעדשות מגע כרוך בסכנות, בעיקר אם לא מקפידים על הוראות השימוש. בין הסיכונים שכרוכים בשימוש בעדשות מגע ניתן להזכיר למשל זיהום בקרנית, יובש בקרנית, תגובות אלרגיות, דלקות עפעפיים, בצקת בקרנית ועוד.
  4. הסרת משקפיים בלייזר עלולה לגרום לעיוורון לא נכון. ההליך להסרת משקפיים בלייזר נחשב לבטוח מאוד, ובטכנולוגיות הקיימות כיום, אין כל סכנה לעיוורון. כמו בכל הליך מסוג זה ייתכנו תופעות לוואי, אבל עיוורון אינו אחת מהן.
  5. לאחר הסרת משקפיים בלייזר נחוץ חופש ארוך מהעבודה – לא נכון. רבים חושבים שהסרת משקפיים בלייזר היא טיפול מורכב מאד, שדורש תקופת התאוששות ארוכה שבמהלכה לא ניתן לעבוד ויש להסתגר בבית לחלוטין. דבר זה בפירוש אינו נכון. הטיפולים הקיימים היום כרוכים בתקופת החלמה קצרה, בת כמה ימים בלבד, ומאפשרים לחזור לעבודה תוך ימים ספורים.

אנחנו, באמריקן לייזר, מבצעים טיפולי הסרת משקפיים על ידי רופאים מנוסים, בעזרת טכנולוגיות משוכללות, בחדרי ניתוח מתקדמים. כבר אלפי לקוחות נפרדו איתנו מהמשקפיים, אולי אתם תהיו הבאים?

לתיאום בדיקת התאמה ללא תשלום התקשרו: 1700707060 או השאירו לנו פרטים.