מספר דברים על פיגמנטציה

פיגמנטציה – 4 דברים שכדאי וחשוב לדעת לדעת

הבחנתם בכתם חדש על עורכם? אתם לא לבד. פיגמנטציה היא תופעה נפוצה, הנה ארבעה דברים שכדאי לדעת עליה – בדרך לטיפול הנכון

סיבות שונות להופעת פיגמנטציה

ישנן סיבות רבות מאוד להופעת פיגמנטציה. אחת הסיבות העיקריות היא חשיפה מוגברת לשמש (במיוחד בישראל שטופת השמש). גופנו עלול להגיב לחשיפה שכזו בייצור חומרי הגנה מפני השמש ובהפרשתם, באופן כזה שההפרשה תיצבע אזורים בגוף שלנו בצורה שונה מאחרים, מה שיגרום לכתמים. סיבות נוספות שגורמות להופעת פיגמנטציה הן דלקות ומחלות עור שונות, שינויים הורמונליים בגוף (למשל לקיחת גלולות או כניסה להריון) ונטילת תרופות. גם לנטיות הגנטיות של כל אחד ואחד מאתנו יש כמובן השפעה על התופעה. אם אתם סובלים מבעיית פיגמנטציה, מומלץ להתייעץ עם רופא עור שיסייע לכם לאבחן מהו מקור הבעיה, ולהתאים לה את הטיפול הטוב ביותר עבורכם.

מגוון אפשרויות טיפול פיגמנטציה

פיגמנטציה עלולה להוות פגם אסתטי של ממש ולכן רבים בחרו לאורך השנים לטפל בבעיה באמצעים שונים, ובתוכם בין השאר פילינג כימי ומשחות קוסמטיות. כיום, ישנם טיפולים מתקדמים מאוד בבעיית פיגמנטציה, בעזרת טכנולוגיות מבוססות אור ולייזר. DPC  –  Dynamic Pulse Control – היא טכנולוגיה שמסייעת להעלים כתמי פיגמנטציה רבים. במקרים בהם יש צורך בטיפול עמוק יותר, יתרון הטכנולוגיה שהיא המסוגלת להשפיע באופן סלקטיבי אך ורק על הפיגמנט ימבלי להשפיע על הרקמה הבריאה ובכך לטפל בה מבלי לגרום לתופעת לוואי. הטיפולים אינם מכאיבים, ההתאוששות נמשכת ימים אחדים בלבד והתוצאות מצוינות. בדרך כלל יש לבצע מספר טיפולים, בהפרש של כמה שבועות זה מזה, כאשר כל טיפול נמשך פחות מחצי שעה.

מקומות מגוונים להופעת פיגמנטציה

פיגמנטציה עלולה להופיע במקומות שונים בגופינו. בדרך כלל היא מופיעה בפנים, מאחר שזהו האזור שנחשף יותר מכל לקרני השמש. עם זאת, ניתן למצוא בעיות פיגמנטציה גם באזורים אחרים של הגוף, כמו ידיים, רגליים, גב או חזה. מראה של נמשים, אגב, יכול להשתנות בעקבות פיגמנטציה.

בעיה פיגמנטציה עונתית

בשל ההשפעה של קרני השמש, בדרך כלל בעיית פיגמנטציה מופיעה בחודשי הקיץ, כאשר בחורף הכתמים נוטים לדהות.

רוצים לדעת עוד על טיפולי פיגמנטציה באמריקן לייזר? מוזמנים ליצור איתנו קשר בטלפון 1-700-70-70-60 או דרך האתר