פיגמנטציה

חופשת בטן גב? היזהרו מפני פיגמנטציה!

מתכננים חופשת בטן-גב בחוף ים פסטורלי? זה עלול לעלות לכם יותר מחבילת הכל כלול. היזהרו מפני פיגמנטציה!

טיפול בפיגמנטציה

באוגוסט יוצאות משפחות רבות בישראל לחופשות בטן-גב ביוון או בטורקיה. החופשות הללו יכולות להוות סכנה לא קטנה לבריאות העור שלנו – בשל החשיפה לשמש שעלולה לגרום לנזקים שונים – מכוויות ועד להחמרה של פיגמנטציה.

דר חגי בצר, מנהל רפואי ברשת אמריקן לייזר, מגיש כמה טיפים חשובים ליוצאים לנופש:

  1. להיזהר לא רק בשיזוף – "כשאתה משתזף בים או בבריכה, יש לך איזושהי מודעות ורבים זוכרים להיזהר, אבל אנשים שוכחים להימרח כשהם סתם מטיילים בחוץ, או אפילו נוסעים ברכב זמן ממושך – וזה חשוב מאוד. גם נסיעה באוטובוס, באוטו, בהליכה ממקום למקום, כל זה – נחשב שמש. ואתה צריך להיות מוגן גם במקומות האלו, במיוחד במדינות החמות, כשאתה מסתובב גם עם חולצות קצרות או גופיות, אתה יותר חשוף."
  2. להימרח כל שעתיים – "קרם שיזוף זה חשוב כדי למנוע נזקים לעור, פיגמנטציה וכו' – אבל אנשים לא מבינים דבר מאד פשוט בקשר לקרם שיזוף: כל שעתיים צריך להימרח מחדש! הוא אפקטיבי לתקופה קצובה, ואם אתה לא מורח את עצמך כל שעתיים, אתה יכול למצוא את עצמך נשרף בשמש. מקדם הגנה מעל 30 הוא מספיק אגב, ומעל לזה אין משמעות."
  3. ומה עושים בים או בבריכה – "לא לשכוח לדאוג לעצמכם ולא רק לילדים. אתה מתרוצץ המון עם הילדים ויותר מתרכז בהם, פחות מתרכז בעצמך, ושוכח להגן על עצמך מספיק בפני השמש. המלצתי היא, כמה שהיא אולי לא פופולרי, גם כשאתה נכנס למים – תיכנס עם חולצה, יש חולצות בריכה נהדרות היום, שלא מכבידות – זאת ההגנה אגב הכי טובה, אתה לא מפספס שום דבר ואתה מגן על הגוף היטב. בנוסף מומלץ לחבוש כובע, למרוח מקדם הגנה מעל לעורף לבעלי השיער הקצר ומשקפיים להגנה על העיניים. אבל באמת להשתדל להימנע מהשמש, לשבת באזור מוצל, ואלה שאוהבים לשרוף את עצמם, זה מאד לא מומלץ אבל אם כן אז עדיין עם מקדם הגנה, כדי לא להוסיף נזק לעור."

אם כבר יש לכם פיגמנטציה, שמשמעותה כתמים כהים על העור בשל חשיפה לשמש, תוצאות הגיל, גנטיקה, עישון ועוד, בהחלט ניתן לטפל בה. אנחנו ב"אמריקן לייזר" מציעים טיפולים יעילים ולא פולשניים לכתמי פיגמנטציה, באמצעות אנרגיית אור ופילינג לייזר. אם אתם סובלים מכתמי פיגמנטציה.

בהחלט חשוב לדעת שניתן לטשטש ואף להעלים תופעה זו. לפגישת יעוץ ללא תשלום, צרו עמנו קשר ונשמח לספק לכם תכנית טיפולים אישית: 1-700-70-70-60. שיהיה לכם חופש נעים!