ניתוח לייזר בעיניים

כל מה שרציתם לדעת על ניתוחי לייזר בעיניים

ד"ר יעקב גולדיץ', האחראי על תחום העיניים ברשת אמריקן לייזר, מספר כל מה שרציתם לדעת על ניתוחי לייזר בעיניים.

דרקטור גולדיץ

ד"ר גולדיץ – מה קורה בפועל במהלך ניתוח לייזר בעיניים?

ד"ר גולדיץ': "ניתוחי לייזר הם הליך קצר מאוד ובטוח. באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם משגרים קרן לייזר קרה, שיכולה ללטש את הקרנית בעובי של מיקרונים, והדיוק שלה הוא מדהים. השימוש בלייזר עצמו קצרצר ונמשך כמה שניות בלבד. סוג ואופי הטיפול נקבעים על ידי הרופא לפי הבעיה בעין – האם יש קוצר ראייה או רוחק, בהתאם לשטח הטיפול הנדרש ועוד פרמטרים. בתום הטיפול קרנית העין מעוצבת מחדש, כך שהראייה משתפרת כשהמטרה היא שלא יהיה צורך להשתמש יותר במשקפיים או בעדשות מגע".

למי כדאי לשקול לעבור ניתוח לייזר בעיניים?

ד"ר גולדיץ': "ליותר משני שליש מהאנשים שמרכיבים משקפיים או עדשות מגע ההליך יכול לסייע. יש כשליש מהאנשים שניתוח לייזר בעיניים לא מתאים להם. אם אתם סובלים מקוצר ראיה, מרוחק ראיה או מצילינדר, יש סיכוי טוב שההליך יוכל לסייע לכם. לעתים אפשר להיעזר בו גם במקרים של בעיית פזילות. כדי לדעת אם ההליך מתאים יש לבצע בדיקה קפדנית מאוד, לפני קבלת ההחלטה. לשמחתנו כיום יש ציוד טכנולוגי מאוד מתוחכם שמאפשר לנו לבצע את ההליך גם למי שיש לו מספרי פלוס וגם למי שיש לו מספרי מינוס, וגם בטווח רחב של מספרי צילינדר".

מבחינת גילאים – מתי אתה ממליץ לעשות ניתוח לייזר בעיניים?

ד"ר גולדיץ': "בגיל נוער לא מקובל לבצע את ההליך ואני ממליץ לחכות עד גיל שמונה עשרה, מפני שעד הגיל הזה הגוף שלנו עוד משתנה וגם גלגל העין. אחרי גיל 45 הטיפול כבר פחות אפקטיבי והוא כבר לא מבטיח באותה רמת סיכויים שמי שעובר את ההליך לא יצטרך בעתיד להשתמש במשקפיים כדי לראות מקרוב כמו שצריך".

ההשפעה של ניתוח לייזר בעיניים היא לתמיד?

ד"ר גולדיץ': "בדרך כלל – כן. המחקרים מלמדים אותנו שמרבית המטופלים שומרים על התוצאות שהושגו בהליך לאורך שנים. חשוב לציין שמהנתונים עולה שכ-5% מהאנשים שעברו ניתוח לייזר בעיניים ייאלצו לעבור טיפול חוזר. בגלל זה אני ממליץ לכולם לבדוק שהם מקבלים שירות של מעקב וטיפול חוזר ללא עלות נוספת כמו שיש באמריקן לייזר".

לתיאום בדיקת התאמה ללא תשלום, התקשרו אלינו 1-700-70-70-60 או השאירו לנו פרטים וניצור איתכם קשר