7 עובדות שכדאי לדעת על כתמי פיגמנטציה

מהם בעצם כתמי פיגמנטציה, למה הם נוצרים ואיך ניתן להיפרד מהם?

 

טיפולים אסתטיים

איפה נפוצים כתמי פיגמנטציה?

כתמי פיגמנטציה, כתמים כהים קטנים או מפושטים, מופיעים לעיתים באזורים שונים בגוף, בפנים, באזור הצוואר והמחשוף, על הידיים ועל הכתפיים, בזרועות ולעיתים גם על הקרקפת של אנשים קרחים.

למה הם נוצרים: כתמי פיגמנטציה?

כתמי פיגמנטציה נוצרים כאשר תאים שנקראים מלנוציטים, הנמצאים בעור שלנו, מייצרים פיגמנט שנקרא מלנין, שקובע את צבע העור שלנו, באופן מוגזם. העור שלנו משתמש במלנין ובייצור המוגבר שלו כדי להגן על עצמו מפני קרינה. ההתכהות בעור עוזרת לסנן את קרני השמש. כאשר יש ייצור יתר של מלנין הכתמים עלולים להיות בולטים ולהפריע למראה האסתטי שלנו.

מה גורם להם? 

יש מספר גורמים, מלבד הנטייה הגנטית, שמשפיעים על הופעת כתמי פיגמנטציה. ראשית, חשיפה מוגזמת לשמש ללא שימוש באמצעי הגנה, דבר נפוץ מאוד בישראל שבה יש שמש חזקה לאורך שעות רבות במהלך היום. החשיפה לא חייבת להיות בבריכה או בים, ולעיתים גם מספיק שאתם יושבים ליד חלון לאורך שעות רבות במשרד, או נוהגים שעות ארוכות ללא קרם הגנה ונחשפים לשמש.

כתמי פיגמנטציה ועישון

גם עישון סיגריות גורם להיווצרות של כתמים רבים יותר בשל הזדקנות עור הפנים, ובשל חשיפה לחום של הסיגריות ולחומרים כימיים פעילים בה.

כתמי פיגמנטציה והורמונים

שינויים הורמונליים יכלום גם הם לגרום לעלייה בפיגמנט המלנין. השינויים הללו נפוצים אצל נשים מסיבות כמו נטילת גלולות או הריון ולידה.

כתמי פיגמנטציה ותרופות

גם נטילת תרופות מסוגים שונים כמו תרופות שקשורות ליתר לחץ דם יכולה להגביר את ייצור המלנין, וכמובן שגם להתבגרות שלנו יש השפעה.

כיצד אפשר לטפל בהם?

כתמי פיגמנטציה ניתנים להסרה במספר דרכים לטיפול בעור הפנים תוך שימוש במשחות, בפילינג באמצעות לייזר, שמאפשר לבצע קילוף וחידוש של העור, באמצעות טכנולוגיית אור שנקראת IPL ועוד.

אם גם אתם סובלים מכתמי פיגמנטציה ורוצים לטשטש אותם, נשמח לסייע לכם. אנחנו ב"אמריקן לייזר", מציעים מגוון טיפולים, מהמתקדמים בעולם, לטיפול בבעיה. צרו קשר ונשמח לספק לכם מידע נוסף.

אמריקן לייזר